Ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού

Με αφορμή την 6η Μαρτίου Σχολική Ημέρα Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό “Το Χαμόγελο του Παιδιού” και το Ευρωπαϊκό Μαθητικό Εθελοντικό Δίκτυο “YouSmile” πραγματοποίησαν τη σχολική δράση “Μίλα Τώρα”. Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» τα παιδιά του σχολείου μας συμμετείχαν και δημιούργησαν το δικό τους μήνυμα ενάντια στον σχολικό εκφοβισμό. Μπορείτε να δείτε τη συμμετοχή των μαθητών μας στον σύνδεσμο που ακολουθεί.

Επιπλέον παρακολουθήσαμε την online εκδήλωση της εκστρατείας ενάντια στον σχολικό εκφοβισμό, ενημερωθήκαμε από ψυχολόγους και ακούσαμε μαρτυρίες παιδιών για αποτελεσματικούς τρόπους αντιμετώπισης είτε είναι θύτες, θύματα ή απλοί θεατές.

Δημοσιεύθηκε στην Uncategorized, Σχολικό έτος 2022-23. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.