Λήξη σχολικού έτους

Οι μαθητές της Έ- ΣΤ΄ τάξης συμμετείχαν στο Εκπαιδευτικό – Πολιτιστικό πρόγραμμα της Ιεράς Μητρόπολης Φθιώτιδας για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821. Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος, δημιούργησαν ένα παιδικό μυθιστόρημα, με πρωταγωνιστή τον ήρωα της τοπικής μας ιστορίας, Αθανάσιο Διάκο και έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό με τίτλο: «Το θαύμα του 1821 και το όραμα του 2021 μέσα από τα μάτια ενός παιδιού του τότε και του σήμερα», όπου και τους αποδόθηκε « Ενθύμιο αναγνωρίσεως και τιμής» για τη συμβολή τους.

Με τη λήξη των μαθημάτων, παρουσιάστηκαν στη σχολική γιορτή τα προγράμματα που εκπονήθηκαν από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς:

Αγωγή Υγείας: Η διατροφή στη ζωή μας ( Ά τάξη)

Κυκλοφοριακή  Αγωγή: Οδική ασφάλεια ( Β΄τάξη)

Εικαστικές δημιουργίες (Γ’ – Δ΄ τάξη)

Εκπαιδευτικό-Πολιτιστικό πρόγραμμα για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση ( Ε΄- ΣΤ΄τάξη)

Δημοσιεύθηκε στην Uncategorized. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.